Bio ovocie | Bioland.sk

 
 
 
Úvod > Ovocie > Čerstvé bio ovocie
 

Objednávky ovocia a zeleniny

Ovocie a zelenina nám chodí každý pondelok a štvrtok. Uzávierka zeleninových objednávok na štvrtok je v utorok do 16:00 a uzávierka objednávok na pondelok je v piatok do 16:00. Ak si nestihnete spraviť objednávku do daného termínu, negarantujeme Vám dostupnosť objednaného tovaru, urobíme však všetko pre to, aby sme Vašu objednávku vybavili. V ponuke je to, čo nájdete na tejto stránke. V prípade iných druhov ovocia a zeleniny nás, prosím, kontaktujte. 

Čerstvé bio ovocie

Ovocie je vo všeobecnosti považované za veľmi dobrý zdroj vitamínov a minerálnych látok. Zohráva významnú úlohu pri prevencii nedostatku vitamínu C a vitamínu A. Ľudia, ktorých ovocie je bežnou súčasťou jedálnička, majú vo všeobecnosti znížené riziko vzniku chronických ochorení.

Ovocie je dôležitým zdrojom mnohých živín, vrátane draslíka, vlákniny vitamínu C a kyseliny listovej. Napríklad, práve kyselina listová môže dopomôcť k znižovaniu hladiny homocysteínu, ktorého zvýšená hladina môže byť rizikovým faktorom pre vznik ischemickej choroby srdca. Kyselina listová pomáha telu vytvárať červené krvinky a zároveň je jej príjem veľmi potrebný u žien v plodnom veku a v prvom trimestri tehotenstva. Draslík obsiahnutý v ovocí môže znížiť riziko srdcových ochorení či mŕtvice a zároveň znižuje riziko vzniku obličkových kameňov. Zabraňuje tiež úbytku kostnej hmoty s pribúdajúcim vekom.

Je dokázané, že ak pravidelne konzumujeme čerstvé bio ovocie, môžeme tak znížiť riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb či cukrovky druhého typu. Stravovací plán či jedálniček, ktorý obsahuje vyvážené zastúpenie čerstvého ovocia nás dokonca môže chrániť aj pred niektorými druhmi rakoviny. Vďaka fytochemikáliám, ktoré čerstvé ovocie obsahuje, si dokážeme udržať optimálne zdravie. Denne sa odporúča skonzumovať jednu až dve a pol šálky čerstvého ovocia. Denný príjem sa odvíja od množstva kalórií, ktoré potrebujete za deň prijať.

Vzhľadom na to, že čerstvé ovocie je významným zdrojom vlákniny, jeho konzumácia prispieva aj k zlepšeniu fungovania tráviaceho traktu. Ovocné plody sú dôležitou súčasťou jedálnička aj pre tých, ktorí chcú zredukovať svoju hmotnosť, pretože dodávajú telu dostatočné množstvo energie a takmer všetky živiny, ktoré telo potrebuje a neobsahujú nepotrebné tuky. Okrem toho, čerstvé bio ovocie vďaka obsahu vitamínov a minerálnych látok pomáha podporovať rast a zlepšenie kvality vlasov či nechtov.

Ako nám môže čerstvé bio ovocie pomôcť?

Ľudské telo je veľmi zložitý systém a neustále v ňom prebiehajú stovky komplikovaných reakcií. Na to, aby fungovalo bezproblémovo je potrebné zabezpečiť mu dostatočné množstvo živín. Čerstvé ovocie, respektíve jeho konzumácia zabezpečí to, že sa tieto látky do tela dostanú prirodzeným spôsobom. Rušný život, ktorý v poslednej dobe vedieme, je na príčine toho, že naše stravovacie návyky sa zmenili, strava obsahuje čoraz viac konzervačných látok a potraviny sú ochudobnené o živiny, ktoré potrebujeme. Čerstvé ovocie v bio kvalite podporuje imunitný systém, čím vás udržuje v zdraví, navyše, konzumácia čerstvých potravín pomáha udržiavať emocionálnu pohodu. Výskumy ukázali, že dobrá nálada môže viesť k väčšej preferencii zdravých potravín.

Čerstvé ovocie ako zdroj energie

Keď budete jesť čerstvé ovocie, vaša dodávka energie sa bude vo veľmi krátkom čase zvyšovať. To je ďalšia z východ konzumácie čerstvého ovocia, ktorá je využívaná v rámci našich časových možností. Ak sme pracovne vyťažení či máme veľa povinností a nestíhame si dopriať normálne jedlo, riešením môže byť práve aj čerstvé ovocie. Dodá telu potrebnú energiu na fungovanie a zaženie hlad. Je to zároveň aj dôvod, pre ktorý aj športovci často jedia čerstvé ovocie pred, v priebehu, alebo po cvičení. Zároveň tiež jedálničky tehotných žien takmer vždy obsahujú nejaký druh ovocia.

V dnešnej uponáhľanej dobe by sme nemali zabúdať na seba a svoje zdravie. Mali by sme svojmu telu dopriať všetky živiny, ktoré potrebuje. Tým, že si denne doprajeme porciu čerstvého ovocia, sme o krôčik bližšie k tomu, aby sme sa cítili fit. Naše telo sa nám za to postupom času poďakuje.  

 
 

Čerstvé bio ovocie

Zoradiť produkty podľa: Zostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Bio jablká Gala 500g

Bio jablká Gala 500g

Čerstvé bio jablká odroda Gala vypestované v rámci kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: SKLADOM - DOSTUPNÉ IHNEĎ (Chladený/mrazený produkt - len na osobné vyzdvihnutie v našich predajniach a rozvoz) 1,61 €
 
Bio banány fairtrade 1kg
Odporúčame

Bio banány fairtrade 1kg

Bio banány vypestované v rámci kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: SKLADOM - DOSTUPNÉ IHNEĎ 3,49 €
 
Avokádo zelené bio 1ks

Avokádo zelené bio 1ks

Čerstvé bio avokádo. Jeho botanický názov je hruškovec americký – Persea americana.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: SKLADOM - DOSTUPNÉ IHNEĎ 2,48 €
 
Citróny bio 300g
Bio ovocie a zelenina

Citróny bio 300g

Výhodou bio citrónov je, že môžete bez obáv použiť aj kôru a nemusíte sa báť žiadneho vosku ani inej chémie.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: SKLADOM - DOSTUPNÉ IHNEĎ 1,37 €
 
Bio kiwi
Na Vianočný stôl

Bio kiwi

Bio kiwi vypestované v rámci kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: SKLADOM - DOSTUPNÉ IHNEĎ 0,89 €
 
Bio pomaranče Navelina 500g
Na Vianočný stôl

Bio pomaranče Navelina 500g

Šťavnatá a sladká odroda. Výhodou bio pomarančov je, že môžete bez obáv použiť aj kôru a nemusíte sa báť žiadneho vosku ani inej chémie. Uvidíte ten rozdiel.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: SKLADOM - DOSTUPNÉ IHNEĎ 1,60 €
 
Hrušky bio 500g Xenia

Hrušky bio 500g Xenia

Čerstvé bio hrušky pochádzajúce z kontrolovaného ekologického hospodárstva.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: SKLADOM - DOSTUPNÉ IHNEĎ (Chladený/mrazený produkt - len na osobné vyzdvihnutie v našich predajniach a rozvoz) 2,92 €
 
Mandarínky bio 500g

Mandarínky bio 500g

Bio mandarínky vypestované v rámci kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: SKLADOM - DOSTUPNÉ IHNEĎ (Chladený/mrazený produkt - len na osobné vyzdvihnutie v našich predajniach a rozvoz) 2,35 €
 
Mango bio

Mango bio

Bio mango vypestované v rámci kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: SKLADOM - DOSTUPNÉ IHNEĎ (Chladený/mrazený produkt - len na osobné vyzdvihnutie v našich predajniach a rozvoz) 3,81 €
 
Bio grapefruit červený 1kg taliansko
Odporúčame

Bio grapefruit červený 1kg taliansko

Bio červené grapefruity vypestované v rámci kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: SKLADOM - DOSTUPNÉ IHNEĎ 3,99 €
 
Bio ananas 1ks
Odporúčame

Bio ananas 1ks

Bio ananás vypestovaný v rámci kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: SKLADOM - DOSTUPNÉ IHNEĎ 3,89 €
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia