Biely jogurt bez laktózy bio 150g Berchtesgadener Land

 
 
 
Úvod > Mliečne potraviny > Kravské > Biely jogurt bez laktózy bio 150g Berchtesgadener Land
 

Kravské

Biely jogurt bez laktózy bio 150g Berchtesgadener Land

Biely bio jogurt z alpského mlieka, bez laktózy.
Kód produktu:6674
EAN kód: 4101530002116
Dodacia lehota
Tento produkt nie je momentálne k dispozícii.
Dodacia lehota: Momentálne vypredané
Vaša cena: 0,62 € bez DPH
0,74 € s DPH

Biely bio jogurt z alpského mlieka, bez laktózy.

Tento biely bio jogurt je vyrobený z čerstvého mlieka, ktoré bolo zbavené laktózy (mliečneho cukru) prirodzenou cestou pomocou enzýmov.

Jogurt má jemne smotanovo nažltnutú farbu a príjemnú vôňu, spôsobenú prírodným krmivom.

Jogurt je vymiešaný do krémova a veľmi hustý, aj keď neobsahuje žiadne pridané zahusťovadlá ako sušené mlieko, mliečnu bielkovinu či sušenú srvátku.

Mlieko v jogurte pochádza z regiónu Álp od voľne sa pasúcich kráv. Tieto kravy si vyberajú horské bylinky, ktoré im najviac chutia, a to sa prejaví nielen v nutričných hodnotách mlieka, ale aj v jeho vôni a chuti. 

Uschovajte v chlade do 8°C. Krajina pôvodu: Nemecko. Obsah laktózy <0,1%

VÝHODY BIO MLIEKA

Kravy nesmú konzumovať geneticky manipulované plodiny a živočíšne krmivá (takzvané mäsokostné múčky). U žiadnej kravy z ekologického chovu nikdy nebola dokázaná choroba šialených kráv. Zakázané je používanie hormónov a preventívne podávanie antibiotík. Ak je nutné zviera liečiť antibiotikami, potom doba, po ktorú sa jej mlieko nespracováva na predaj, je predĺžená minimálne dvakrát oproti bežným chovom. Bio mlieko má prirodzene vyšší obsah určitých živín ako mlieko z bežných chovov. Oveľa vyššia je hladina omega 3 mastných kyselín (až o 71%), ktoré sú potrebné pre zdravé srdce a kĺby a pevné kosti a zuby. Väčšina ľudí trpí nedostatkom omega 3 mastných kyselín. Výskumy opakovane preukázali, že bio mlieko má vyššie hodnoty vitamínu E, vitamínu A a antioxidantov. Kravy, ktoré konzumujú veľa čerstvej trávy a ďateliny, dávajú mlieko s obsahom vitamínu E priemerne o 50% vyšším a betakaroténu o 75% vyšším než je obsah týchto látok v bežnom mlieku (z beta karoténu vyrába naše telo vitamín A). Obsah antioxidantov luteínu a zeaxantínu je dva až trikrát vyšší.

ČO JE INTOLERANCIA LAKTÓZY

Laktóza je hlavným cukrom prítomným v mlieku, a je preto tiež nazývaná mliečny cukor. Naše telo nevie laktózu vstrebať, ale vie ju pomocou enzýmu laktázy rozložiť na jednoduchšie zložky, ktoré spracuje. Ak máme nedostatok tohto enzýmu, potom trpíme laktózovou intoleranciou. Medzi príznaky tejto poruchy patria hnačky, nafukovanie, škŕkanie v bruchu, brušné kŕče a bolesti brucha po požití mlieka. Udáva sa, že takto postihnutý je cca každý šiesty človek. Výskyt laktózovej intolerancie je úmerný veku, u malých detí je zriedkavá, u starších ľudí ňou trpí väčšina populácie. Niektorí ľudia majú geneticky podmienený nedostatok enzýmu laktázy. Prechodnú (dočasnú) laktózovu intoleranciu môžu spôsobiť infekčné hnačky a liečba antibiotikami. Po zahojení črevnej sliznice sa opäť začne laktáza tvoriť. Laktózovu intoleranciu môžu tiež spôsobovať chronické ochorenie čriev ako celiakia a Crohnova choroba. Jedinou liečbou tejto poruchy je obmedzenie laktózy v strave.

Zloženie

Jogurt(plnotučné mlieko), enzým laktáza. V bio kvalite z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. 

Nutričné hodnoty na 100 g:

Energia 302 kJ/ 72 kcal
Tuky 3,5 g z toho nasýtené mastné kyseliny 2,3 g
Sacharidy 4,5 g z toh cukry 4,5 g Z toho laktóza < 0, 1 g
Bielkoviny 4,9 g

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia