Šľahačková smotana bez laktózy bio 200g Berchtesgadener Land

 
 
 
Úvod > Mliečne potraviny > Kravské > Šľahačková smotana bez laktózy bio 200g Berchtesgadener Land
 

Kravské

Šľahačková smotana bez laktózy bio 200g Berchtesgadener Land

30% smotana na šľahanie z alpského bio mlieka, bez laktózy.
Kód produktu:6676
EAN kód: 4101530001492
Dodacia lehota
Tento produkt nie je momentálne k dispozícii.
Dodacia lehota: Na centrálnom sklade - dostupné do 5 dní (Chladený/mrazený produkt - len na osobné vyzdvihnutie v našich predajniach alebo rozvoz v rámci BA)
Vaša cena: 1,31 € bez DPH
1,57 € s DPH

Táto 30% šľahačková smotana je vyrobená z bio mlieka, ktoré bolo zbavené laktózy (mliečneho cukru) prírodnou cestou pomocou enzýmov. 

Je vhodná pre ľudí, ktorí trpia laktózovou intoleranciou (neznášanlivosťou laktózy). 

Smotana má plnú smotanovo jemne žltú farbu a príjemnú vôňu. Na rozdiel od bežných smotán neobsahuje stabilizátoryzahusťovadlá a preto môže byť tuk v tégliku oddelený od tekutiny. To vôbec nie je na škodu, stačí celý obsah téglika premiestniť do nádoby na šľahanie a vyšľahať.

Zaujímavosťou smotany bez laktózy je, že má jemne sladkú chuť. Je to vďaka tomu,  že pridaný enzým štiepi molekulu laktózy (mliečneho cukru) a na dva jednoduchšie cukry (glukózu a galaktózu). Laktóza je menej sladká než glukóza a galaktózy. Preto sú mliečne výrobky bez laktózy sladšie. Pridanou hodnotou je, že šľahačku už potom nie je potrebné sladiť.

Mlieko v smotane pochádza z regiónu Álp od voľne sa pasúcich kráv. Tieto kravy si vyberajú horské bylinky, ktoré im najviac chutia, a to sa prejaví nielen v nutričných hodnotách mlieka, ale aj v jeho vôni a chuti. 

VÝHODY BIO MLIEKA

Kravy nesmú konzumovať geneticky manipulované plodiny a živočíšne krmivá (takzvané mäsokostné múčky). U žiadnej kravy z ekologického chovu nikdy nebola dokázaná choroba šialených kráv. Zakázané je používanie hormónov a preventívne podávanie antibiotík. Ak je nutné zviera liečiť antibiotikami, potom doba, po ktorú sa jej mlieko nespracováva na predaj, je predĺžená minimálne dvakrát oproti bežným chovom. Bio mlieko má prirodzene vyšší obsah určitých živín ako mlieko z bežných chovov. Oveľa vyššia je hladina omega 3 mastných kyselín (až o 71%), ktoré sú potrebné pre zdravé srdce a kĺby a pevné kosti a zuby. Väčšina ľudí trpí nedostatkom omega 3 mastných kyselín. Výskumy opakovane preukázali, že bio mlieko má vyššie hodnoty vitamínu E, vitamínu A a antioxidantov. Kravy, ktoré konzumujú veľa čerstvej trávy a ďateliny, dávajú mlieko s obsahom vitamínu E priemerne o 50% vyšším a betakaroténu o 75% vyšším než je obsah týchto látok v bežnom mlieku (z beta karoténu vyrába naše telo vitamín A). Obsah antioxidantov luteínu a zeaxantínu je dva až trikrát vyšší.

ČO JE INTOLERANCIA LAKTÓZY

Laktóza je hlavným cukrom prítomným v mlieku, a je preto tiež nazývaná mliečny cukor. Naše telo nevie laktózu vstrebať, ale vie ju pomocou enzýmu laktázy rozložiť na jednoduchšie zložky, ktoré spracuje. Ak máme nedostatok tohto enzýmu, potom trpíme laktózovou intoleranciou. Medzi príznaky tejto poruchy patria hnačky, nafukovanie, škŕkanie v bruchu, brušné kŕče a bolesti brucha po požití mlieka. Udáva sa, že takto postihnutý je cca každý šiesty človek. Výskyt laktózovej intolerancie je úmerný veku, u malých detí je zriedkavá, u starších ľudí ňou trpí väčšina populácie. Niektorí ľudia majú geneticky podmienený nedostatok enzýmu laktázy. Prechodnú (dočasnú) laktózovu intoleranciu môžu spôsobiť infekčné hnačky a liečba antibiotikami. Po zahojení črevnej sliznice sa opäť začne laktáza tvoriť. Laktózovu intoleranciu môžu tiež spôsobovať chronické ochorenie čriev ako celiakia a Crohnova choroba. Jedinou liečbou tejto poruchy je obmedzenie laktózy v strave.

Zloženie

Šľahačka z alpského mlieka, tepelne ošetrená pasterizáciou. V bio kvalite z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.


Uschovajte v chlade do 8°C. Krajina pôvodu: Nemecko

Obsahuje menej ako 0,1% laktózy

Nutričné hodnoty na 100 g

Energia 1215 kJ/295 kcal
Tuky30,3 g z toho nasýtené mastné kyseliny 19,9 g
Sacharidy 3,2 g z toho cukry 3,2 g
Laktóza menej ako 0,1 g
Bielkoviny 2,3 g
Soľ 0,09 g*
Kalcium 90 mg
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia