Sladké pečivo | Bioland.sk

 
 
 
Úvod > Pečivo > Sladké pečivo
 
Sladké pečivo

Sladké pečivo

Premýšľate niekedy, čo by ste si dali na raňajky alebo na desiatu? Najčastejšou potravinou, ktorú volíme, je s najväčšou pravdepodobnosťou pečivo. No určite už dobre viete o tom, že pečivo z bielej múky nie je tou najšťastnejšou voľbou. Ak si chcete však doprať tú pravú chuť napríklad vianočky na raňajky, môžete siahnuť po sladkom pečivo zo špaldovej múky.

Sladké pečivo na raňajky či desiatu

Pamätáte si ešte na detstvo, kedy ste si na raňajky pochutnávali na mäkkej vianočke s maslom a kakaom k tomu? Nemusíte sa tejto tradície vzdať pre obavy z nezdravého bieleho pečiva. Stále máte možnosť zvoliť si zdravší variant, a to sladké pečivo zo špaldovej múky. Je skvelou voľbou či už na raňajky, alebo na desiatu. Okrem vianočky si môžete pochutnať na makovom závine či osom hniezde. Sladké pečivo môžete zabaliť aj vašim deťom ako desiatu do školy.

Prečo sladké pečivo zo špaldovej múky

Možno sa pýtate, prečo nahradiť klasickú bielu múku špaldovou. V prvom rade je potrebné spomenúť, že špaldová múka je na jednom z prvých miest v rámci zdravých surovín. Obsahuje vyšší obsah vlákniny ako biela múka, čím má priaznivý vplyv na našu tráviacu sústavu. Možno budete prekvapení, ale špaldová múka sa vyznačuje vysokým množstvom bielkovín. Bielkovina, ktorú špaldová múka obsahuje má aj iné zloženie aminokyselín ako je to v prípade bielkoviny bežnej pšenice. Sladké pečivo vyrobené zo špaldovej múky ostáva čerstvé a šťavnaté dlhšiu dobu, a to pre vysoký obsah lepku v špalde.

Špalda je veľmi obľúbenou surovinou aj vďaka tomu, že stimuluje imunitný systém a v konečnom dôsledku chráni naše telo pred rôznymi infekciami. Navyše, sladké pečivo zo špadlovej múky vám nespôsobí žiadne nepríjemnosti, v prípade, že máte problémy s intoleranciou pšenice. Pozor by ste si ale mali dať v prípade, že patríte medzi celiatikov, pretože obsahuje lepok. Sladké pečivo zo špaldovej múky je vďaka jej špecifickej orieškovej chuti chutnejšie a lahodnejšie.

Pochutnajte si na našom sladkom pečive

V ponuke nášho eshopu nájdete sladké pečivo rôzneho druhu. Napríklad si môžete pochutnať na špaldovom osom hniezde vyrobenom z čerstvo namletej múky z celých zŕn špaldy. Osie hniezda sú naplnené plnkou z čerstvých jabĺk a sú vyrobené bez použitia syntetických konzervačných látok či dochucovadiel. Ak ste milovníkmi maku, bezpochyby vás poteší špaldový celozrnný závin s plnkou z čerstvo pomletého maku. Je to slovenský výrobok, ktorý je vyrobený v jedinej certifikovanej bio pekárni na Slovensku. Ak máte chuť na menej tradičné sladké pečivo, môžete zvoliť napríklad závin s plnkou z mandlí. Ďalším slovenským výrobkom v bio kvalite z radu sladkého pečiva je aj vianočka. Toto špeciálne sladké pečivo je vyrobené z čerstvo namletej celozrnnej špaldovej múky a vyznačuje sa lahodnou jemnou chuťou. Ak ste si nevybrali z tejto ponuky, ešte stále máte možnosť pochutnať si na šťavnatom špaldovom závine s tvarohovou plnkou.

Výhody špaldovej múky oproti klasickej bielej a benefity špaldy na naše zdravie by mali byť tými faktormi, ktoré by vás mohli viesť k tomu, že zaradíte výrobky zo špaldy do svojho jedálnička. Výber sldkého pečiva je široký, stačí si len vybrať podľa vlastnej chuti. 

 
 

Sladké pečivo

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Zostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Špaldová celozrnná vianočka bio 300g Biopekáreň

Špaldová celozrnná vianočka bio 300g Biopekáreň

Špeciálne jemné sladké pečivo vyrobené z čerstvo namletej celozrnnej špaldovej múky. ​Slovenský výrobok, vyrobený v jedinej certifikovanej bio pekárni na Slovensku.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Chlieb a pečivo nájdete čerstvé v našich predajniach každý deň. V pondelok, stredu a piatok špaldové výrobky. V utorok a štvrtok pohánkové a kamutové výrobky. Ak si chcete objednať je nutné objednávať 2 pracovné dni skôr ako deň odoslania/vyzdvihnutia. 4,00 €
 
Špaldový celozrnný makový závin bio 500g Biopekáreň

Špaldový celozrnný makový závin bio 500g Biopekáreň

100% celozrnný jemný sladký závin vyrobený z čerstvo namletej múky z celých zŕn špaldy s plnkou z čerstvo pomletého maku.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Chlieb a pečivo nájdete čerstvé v našich predajniach každý deň. V pondelok, stredu a piatok špaldové výrobky. V utorok a štvrtok pohánkové a kamutové výrobky. Ak si chcete objednať je nutné objednávať 2 pracovné dni skôr ako deň odoslania/vyzdvihnutia. 5,88 €
 
Chrumkavé plátky s gaštanmi BIO 49 g Bionebio

Chrumkavé plátky s gaštanmi BIO 49 g Bionebio

Chrumkavé plátky s gaštanmi Bio, bezlepkové, extrudované.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: SKLADOM - DOSTUPNÉ IHNEĎ 0,85 €
 
Špaldový celozrnný mandľový závin bio 500g Biopekareň

Špaldový celozrnný mandľový závin bio 500g Biopekareň

100% celozrnný jemný sladký závin vyrobený z čerstvo namletej múky z celých zŕn špaldy s plnkou z čerstvo pomletých mandlí.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Chlieb a pečivo nájdete čerstvé v našich predajniach každý deň. V pondelok, stredu a piatok špaldové výrobky. V utorok a štvrtok pohánkové a kamutové výrobky. Ak si chcete objednať je nutné objednávať 2 pracovné dni skôr ako deň odoslania/vyzdvihnutia. 6,51 €
 
Bezlepkové linecké pečivo 300g AFD

Bezlepkové linecké pečivo 300g AFD

Bezlepkové linecké jemné pečivo. Výber vanilkového a kakaového pečiva lepeného ríbezľovým džemom.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: SKLADOM - DOSTUPNÉ IHNEĎ 5,99 €
 
Bezlepkový závin makový 330g AFD
Bezlepkové potraviny

Bezlepkový závin makový 330g AFD

Ešte sme nestretli niekoho, komu by tento makový závin nechutil. Skúste ich aj vy a uvidíte, že nezveličujeme, keď tvrdíme, že sú skvelé!
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Momentálne vypredané 4,20 €
 
Bezlepkové makové rožteky 220g AFD
Bezlepkové potraviny

Bezlepkové makové rožteky 220g AFD

Výborné makové rožteky ako stvorené ku kávičke. Niečo malé a chutné s čim sa môžete podeliť. Balené po štyri kusy.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Momentálne vypredané 3,90 €
 
Bezlepkový piškótový korpus 200g AFD

Bezlepkový piškótový korpus 200g AFD

To, že ste neupiekli celú tortu Vy, nikto nespozná. Aspoň nie s týmto korpusom. Pripravený na plnenie a zdobenie, tento nadýchaný korpus Vás pred návštevou nezahanbí.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Momentálne vypredané 2,99 €
 
Bezlepkový kakaový korpus 200g AFD

Bezlepkový kakaový korpus 200g AFD

To, že ste neupiekli celú tortu Vy, nikto nespozná. Aspoň nie s týmto čokoládovým korpusom. Pripravený na plnenie a zdobenie, tento nadýchaný korpus Vás pred návštevou nezahanbí.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Momentálne vypredané 3,19 €
 
Bezlepkové orechové rožteky 220g AFD
Bezlepkové potraviny

Bezlepkové orechové rožteky 220g AFD

Výborné rožteky plné orechov (žiadna strúhanka) ako stvorené ku kávičke. Niečo malé a chutné s čim sa môžete podeliť. Balené po štyri kusy.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Momentálne vypredané 4,15 €
 
Bezlepkový závin orechový 330g AFD
Bezlepkové potraviny

Bezlepkový závin orechový 330g AFD

Orechový závin si môžu dopriať aj celiatici. Chutný, čerstvý závin bez gluténu.
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Momentálne vypredané 4,60 €
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia