Zdravé potraviny z prírody

 
 
 
Úvod > Zdravé potraviny z prírody
 

Vianočné pečenie - sladenie

Vianočné pečenie - sladenie
Blížia sa nám najkrajšie sviatky v roku, vlastne už sú takmer za dverami.
Vianoce sú plné lásky a príjemných chvíľ strávených v kruhu našich najmilších.
Niet nič krajšie ako ligotavá vianočná atmosféra ktorú dotvára vôňa vianočných koláčikov, vanilky a škorice.
Niektorí už majú možno napečené, no mnohí z nás sa na pečenie ešte len chystajú a uvažujú nad správnou voľbou pri výbere sladidla.
Možností je naozaj veľa. Vzhľadom a to, že každé sladidlo má rôznu konzistenciu, sladivosť a svoju špecifickú chuť, je dôležité nebáť sa skúšať a exprimentovať :)
 

Bioland vám pomôže zbaliť sa na dovolenku

Bioland vám pomôže zbaliť sa na dovolenku

Deti v škole už netrpezlivo počítajú posledné dni do prázdnin a vy sa tiež isto neviete dočkať vytúženej dovolenky. Či už sa chystáte v lete k moru alebo vás čakajú výlety po Slovensku a okolí, balenie sa na cestu môže byť neraz stresujúca záležitosť. Práve preto sme sa rozhodli pre vás spísať krátky zoznam vecí, ktoré by sa vám mohli na vašich ďalších dobrodružstvách hodiť.

 

Kokosový olej

Produkt číslo jeden, ktorý sa hodí do vašej kozmetickej taštičky, ale aj tašky s potravinami, je kokosový olej. Môžete ho používať na studenú i teplú kuchyňu, na čistenie zubov, masky na vlasy alebo telový krém. Jeho použitie je naozaj široké a práve vďaka jeho univerzálnosti ušetríte vo vašej batožine veľa miesta.

 

Tofu paštéty

Prémiové tofu paštéty Patifu majú výbornú vyváženú chuť, jemnú konzistenciu a bez problémov tromfnú aj obyčajné mäsové paštéty. Nemusíte ich skladovať v chladničke, a tak sa stávajú skvelým pomocníkom na zahnanie nečakaného hladu na vašom výlete. 

 

Chia semená

Chia semienka sú obľúbeným doplnkom stravy. Ich pozitívny vplyv na naše telo je nesporný, ale dôležitá je aj ich jednoduchá príprava. Aj na dovolenke si z nich viete ľahko vyrobiť napríklad chia puding, ktorý vám dodá tú správnu energiu na vaše celodenné aktivity. 

 

Sušené ovocie

Sušené ovocie je čoraz obľúbenejšie, či už ako prísada do kaše alebo ako surovina do koláčov. Predovšetkým môže slúžiť ako skvelá a zdravšia náhrada, ak dostanete chuť na sladké. Najlepšie je, ak si vyberiete bioprodukty, pri ktorých máte záruku, že neobsahujú žiadne chemikálie. Dôležité je aj kupovať si ovocie nesladené cukrom.

 

Zeleninové čipsy

Zeleninové lupienky sú ľahká a zdravá desiata nielen pre  dospelých, ale aj pre deti. Môžete si ich vychutnať na pláži alebo na výlete v horách. 

 

Opaľovací krém alebo malinový olej

Bežné opaľovacie krémy obsahujú chemické filtre, ktoré sa vo vode z tela zmyjú a potom aj vo veľmi nízkej koncentrácii agresívne znečisťujú vodné prostredie. Sú nebezpečné najmä pre koralové útesy, ktoré po vystavení do 48 hodín umierajú. U nás v Biolande nájdete len prírodné minerálne opaľovacie krémy. . Skvelou alternatívou je aj malinový olej, ktorý je bohatý na vitamín E, bráni tak starnutiu pokožky a úspešne chráni proti UV žiareniu.

 

Bambusová zubná kefka

Chcete ušetriť miesto vo vašej kozmetickej taške cestou späť z dovolenky? Prineste si bambusovú zubnú kefku. Jej obal je vyrobený z recyklovaného papiera a kefka ako taká je celá kompostovateľná. Týmto pádom v sebe spája najlepšie zdravotné vlastnosti zubnej kefky spolu s ekologickou ohľaduplnosťou. 

 

Raw tyčinky

Raw vegánska proteínová tyčinka je niečo, čo sa oplatí nosiť všade zo sebou. Nikdy neviete, kedy vás prepadne hlad alebo nedostatok energie. Je vhodná pre zdravý životný štýl, diétu alebo dobrú kondíciu.

 

Zopár ďalších rád na záver

Pokiaľ si na dovolenke chcete variť sami, ale nechcete tým stráviť príliš veľa času, ideálne sú rozličné cestoviny napríklad s pestom. Pomôcť môžu aj instantné polievky, treba si dávať pozor, aby neboli z geneticky modifikovaných surovín. Pomôcť môžu aj rýchle jedlá a polotovary, napríklad Špaldoto. Aj pomocou vegánskych rastlinných smotán na varenie vyčarujete skvelé omáčky prakticky kdekoľvek a skvelé je, že sa tiež nemusia držať pred otvorením v chladničke.

 

Text: Lenka Molnárová

 

Morský kolagén - krása a zdravie v prášku

Morský kolagén - krása a zdravie v prášku

O svoje zdravie by sme mali dbať neustále. Niektoré látky je dokonca nevyhnutné dopĺňať s pribúdajúcim vekom. Jednou z nich je kolagén, ktorý sa od 25. roku v pokožke každoročne znižuje a po 40. roku sa netvorí vôbec. Existuje však jednoduchý spôsob, akým ho viete doplniť.

 

7 dôvodov, prečo konzumovať ovocie a zeleninu v bio kvalite

7 dôvodov, prečo konzumovať ovocie a zeleninu v bio kvalite

Ovocie a zelenina má vo výžive človeka nezastupiteľné miesto. Obsahuje látky, ktoré zlepšujú našu kondíciu, posilňuje imunitný systém a je výborným zdrojom energie. Ich priaznivé účinky sa dajú ešte viac zvýšiť konzumáciou ovocia a zeleniny v bio kvalite. Vravíte, že na tomto faktore nezáleží? Pokúsime sa vás presvedčiť o opaku.

 

Robi, seitan či tempeh? Nie, nehovoríme na vás po čínsky.

Robi, seitan či tempeh? Nie, nehovoríme na vás po čínsky.

Vegetariánstvo a vegánstvo prinášajú do našich životov každú chvíľu niečo nové. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa ľudia čoraz častejšie rozhodujú pre tento spôsob stravovania. Nakoľko podstupujú dobrovoľné výnimky oproti ostatným, vegáni a vegetariáni neraz prichádzajú s nápaditými náhradami tej či onej potraviny. 

Asi prvá vec, ktorá vám napadne, keď sa povie slovo ,,vegetarián", je, že nejedia mäso. Nechýba im však niekedy? Ako vo svojom jedálničku nahradia jeho chuť? Práve týmto otázkam sa budeme venovať v nasledujúcich riadkoch.

 

Bez liekov a zacielené presne pre vás

Bez liekov a zacielené presne pre vás

Na riešenie ťažkostí alebo ich samotnému predchádzaniu nie je vždy nutné siahať hneď po liekoch. Ľudia čoraz častejšie začali hľadať odpovede na svoje problémy práve v alternatívnej medicíne. Je menej invazívna a často pracuje s faktormi, ktoré bežná medicína vôbec neberie do úvahy. Jednou z týchto metód sú aj Ajurvédske sypané čaje. Sú pripravené z rastlín a minerálov špeciálne podľa potrieb každého človeka. 

 

 

 

Prečo je celozrnná múka lepšia?

Prečo je celozrnná múka lepšia?

Prečo je chlieb a pečivo vyrobené z celozrnnej múky lepšie ako z bielej múky. Vedeli ste že výživná hodnota celozrnného chleba je dvojnásobná, trojnásobná, v niektorých prípadoch dokonca štvornásobná v porovnaní s bielym chlebom?

 

Čo je trstinový cukor a ako sa vyrába

Čo je trstinový cukor a ako sa vyrába

Viete, odkiaľ pochádza trstinový cukor? Aký je rozdiel medzi bežným repným cukrom a trstinovým cukrom? A ako prebieha proces výroby trstinového cukru? 

 

Ako to zvládnuť na jeseň bez prechladnutia?

Ako to zvládnuť na jeseň bez prechladnutia?

Tak túto otázku si kladieme asi všetci. Sychravé počasie plné zmien teplôt, dažďa. Niektorým z nás stačí, aby ho "ofúklo" a oheň je na streche. Nádcha, kašeľ, bolesť v hrdle v horšom prípade zimnica, zvýšená teplota či dokonca horúčka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia