Bioland vám pomôže zbaliť sa na dovolenku

 
 
 
Úvod > Zdravé potraviny z prírody > Bioland vám pomôže zbaliť sa na dovolenku
 

Bioland vám pomôže zbaliť sa na dovolenku

Deti v škole už netrpezlivo počítajú posledné dni do prázdnin a vy sa tiež isto neviete dočkať vytúženej dovolenky. Či už sa chystáte v lete k moru alebo vás čakajú výlety po Slovensku a okolí, balenie sa na cestu môže byť neraz stresujúca záležitosť. Práve preto sme sa rozhodli pre vás spísať krátky zoznam vecí, ktoré by sa vám mohli na vašich ďalších dobrodružstvách hodiť.

 

Kokosový olej

Produkt číslo jeden, ktorý sa hodí do vašej kozmetickej taštičky, ale aj tašky s potravinami, je kokosový olej. Môžete ho používať na studenú i teplú kuchyňu, na čistenie zubov, masky na vlasy alebo telový krém. Jeho použitie je naozaj široké a práve vďaka jeho univerzálnosti ušetríte vo vašej batožine veľa miesta.

 

Tofu paštéty

Prémiové tofu paštéty Patifu majú výbornú vyváženú chuť, jemnú konzistenciu a bez problémov tromfnú aj obyčajné mäsové paštéty. Nemusíte ich skladovať v chladničke, a tak sa stávajú skvelým pomocníkom na zahnanie nečakaného hladu na vašom výlete. 

 

Chia semená

Chia semienka sú obľúbeným doplnkom stravy. Ich pozitívny vplyv na naše telo je nesporný, ale dôležitá je aj ich jednoduchá príprava. Aj na dovolenke si z nich viete ľahko vyrobiť napríklad chia puding, ktorý vám dodá tú správnu energiu na vaše celodenné aktivity. 

 

Sušené ovocie

Sušené ovocie je čoraz obľúbenejšie, či už ako prísada do kaše alebo ako surovina do koláčov. Predovšetkým môže slúžiť ako skvelá a zdravšia náhrada, ak dostanete chuť na sladké. Najlepšie je, ak si vyberiete bioprodukty, pri ktorých máte záruku, že neobsahujú žiadne chemikálie. Dôležité je aj kupovať si ovocie nesladené cukrom.

 

Zeleninové čipsy

Zeleninové lupienky sú ľahká a zdravá desiata nielen pre  dospelých, ale aj pre deti. Môžete si ich vychutnať na pláži alebo na výlete v horách. 

 

Opaľovací krém alebo malinový olej

Bežné opaľovacie krémy obsahujú chemické filtre, ktoré sa vo vode z tela zmyjú a potom aj vo veľmi nízkej koncentrácii agresívne znečisťujú vodné prostredie. Sú nebezpečné najmä pre koralové útesy, ktoré po vystavení do 48 hodín umierajú. U nás v Biolande nájdete len prírodné minerálne opaľovacie krémy. . Skvelou alternatívou je aj malinový olej, ktorý je bohatý na vitamín E, bráni tak starnutiu pokožky a úspešne chráni proti UV žiareniu.

 

Bambusová zubná kefka

Chcete ušetriť miesto vo vašej kozmetickej taške cestou späť z dovolenky? Prineste si bambusovú zubnú kefku. Jej obal je vyrobený z recyklovaného papiera a kefka ako taká je celá kompostovateľná. Týmto pádom v sebe spája najlepšie zdravotné vlastnosti zubnej kefky spolu s ekologickou ohľaduplnosťou. 

 

Raw tyčinky

Raw vegánska proteínová tyčinka je niečo, čo sa oplatí nosiť všade zo sebou. Nikdy neviete, kedy vás prepadne hlad alebo nedostatok energie. Je vhodná pre zdravý životný štýl, diétu alebo dobrú kondíciu.

 

Sklenená fľaša

Poznáte sklenené fľaše s neoprénovým obalom Dora's?  Táto zdravá fľaša je vyrobená z čisto prírodných materiálov a pomôže vám tak lepšie si strážiť váš denný príjem tekutín. Neoprénový obal dokonca chráni fľašu pred rozbitím a pomáha udržať teplotu nápoja. Tým sa stávajú tieto fľaše vaším pomocníkom číslo jeden v horúcich dňoch.

 

Zopár ďalších rád na záver

Pokiaľ si na dovolenke chcete variť sami, ale nechcete tým stráviť príliš veľa času, ideálne sú rozličné cestoviny napríklad s pestom. Pomôcť môžu aj instantné polievky, treba si dávať pozor, aby neboli z geneticky modifikovaných surovín. Pomôcť môžu aj rýchle jedlá a polotovary, napríklad Špaldoto. Aj pomocou vegánskych rastlinných smotán na varenie vyčarujete skvelé omáčky prakticky kdekoľvek a skvelé je, že sa tiež nemusia držať pred otvorením v chladničke.

 

Text: Lenka Molnárová

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia